Former_Member
Merhaba arkadaşlar, 1 yılı aşkın süre önce satışa başladım ama ilk aylarda beklediğim başarı çizgisini yakalayamayınca hevesim kaçtı, uzun süredir de boşlamıştım.şimdi yeniden dükkanımı aktifleştirmek istiyorum. buradaki yardım konularını okuyup anlayacak kadar yeterli ingilizcem yok:( tesadüfen bu formu buldum, çok da sevindim.
dükkanımı daha çok kişiye ulaştırmanın, daha çok takipçi kazanmanın ve satışları artırmanın farklı ve etkin yolları var mı? Örneğin hemen hemen benimle aynı zamanlarda üye olup satışa başlamış bir arkadaş gördüm.. 30 ürünle başlamıştı,şuan 40 çeşit ürünü var ama takipçisi ve satışı binleri geçmiş durumda şuan. Türkiye'den bu arkadaş da...müthiş başarı.
Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim, hepbirlikte yorumlar, birbiimize yardımcı olur, hepimiz kazanırız.
Herkese bol kazanç diliyorum, iyi çalışmalar
Former_Member
Not applicable

Re: satış teknikleri üzerine bilgi paylaşımı

Herkese merhabalar, ben de etsy'de yeniyim shopumu açalı 1,5 ay oldu ancak ben de istediğim satışa henüz ulaşamadım. reklam bütçesi ayırdım az da olsa renew yaptım ancak ürünlerimin görüntülenme sayısı da çok düşük. Genelde alıcıların amerikada olduğunu düşünürsek renewleri vs trye göre hangi saatte yapmamız daha mantıklı olur? Ben şuan kendi ürünlerimi ararken 50. sayfalara gelmeme rağmen henüz rastlamadım. bir de treasury olayı var onu hiç anlamadım. bu konularda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. herkese bol satışlar.
Translate to English There was a problem fetching the translation.
1 Like
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

herkese merhaba, geçen günkü soruma yanıt alamadım ama bir sorum daha olacak. aynı hesap üzerinden sanırım 2. shopu açıp başka bir ürün grubu satabiliyoruz. nasıl yapıldığını bilen varsa yardımını rica ederim.
0 Likes
Reply
Loading...
Merkurdigital1
Inspiration Seeker

Ikinci bir hesap başka bir mail ve farklı ürünler üzerine olabiliyor diye biliyorum ben ilk mağazamı kapattım ikincisini açtım bir sorun yaşamadım 

0 Likes
Former_Member
Not applicable

Merhaba , ben de bu konuyu çok araştırdım ulaştığım sonuç şudur :
2. dükkan açmak için farklı bir kullanıcı adı ile tekrar kaydolmanız gerekiyor. Başka türlü olmuyor diye biliyorum.
Ancak yeni bir gmail adresi alıp, yeni bir kullanıcı adıyla açabilirsiniz. Fakat etsy, kesinlikle aynı ürünlerin konmasına, diğer hesabınızdan ürün satın almanıza izin vermiyor , bir de "I am also on Etsy under this username: kybeledesign" (örnek) ibaresi eklemeniz gerekiyor. Daha fazla sorunuz olursa mesajdan yardımcı olabilirim.
0 Likes
Reply
Loading...

Merhaba Aslı hanım.Renew'lerinizi akşam 8 gibi yaparsanız bu Amerika ve Kanada da öğle vaktine ( kadınların öğle arasında app uygulaması açıp alışveriş yaptığı) denk gelir.Ayrıca sayfanın altında ''Join the commanity''- ''Forums''-''promotion'' kısmına girerseniz orada da reklam verebilirsiniz.Site herhangi bir ücret talep etmiyor diye biliyorum.

iyi çalışmalar
1 Like
Reply
Loading...

Selam arkadaşlar hergün saat 18.00 19.30 arasında 5 ürün renew yapın bu sizin ön sflarda görünmenize yardımcı olacak ve satısınız artcaktır .Çok ürün beğenen kişileri takip edin oda sizi takip ederse daha cok kişide görünürlüğünüz artar
1 Like
Reply
Loading...
EclecticRug
Inspiration Seeker

Merhaba Herkese, yaklaşık 20 gün oluyor Etsy e katılalı. Burayı henüz keşfettim. Herkese iyi satışlar
0 Likes
Reply
Loading...
EclecticRug
Inspiration Seeker

#istanbul
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Herkese merhaba.. Ben de yeninin yenisiyim. Daha hafta olmadı ama sitedeki araştırmalarım ve öğrenimlerim devam ediyor. Kafam karman çorman oldu.. renew-treasur nasıl yapılır daha çözemedim. Ayrıca öne çıkarıcı teknikleri de bilmek gerekiyor galiba. Yoksa boşlukta satış yapmayı beklemekten başka bir şansın yok gibi.
Tekrar herkese kolay gelsin ve bol kazançlı satışlar dilerim.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Merhabalar;
Bende yaklaşık 1 yıldır uğraşıyorum ama maalesef satış yapamıyorum.Motivasyonumu kaybetmeye başladım .Tüm fikirlere açıgım
Etsy yi seviyorum ama böyle devam edemeyeceğim.Bilgi paylaşımı lütfen
nerede hata yapıyorum,eksiklerim nelerdir bilmiyorum
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Reklam vermek satışlarınızı arttırıyor
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Merhaba,
Ben henüz 3-4 gündür Etsy' yi keşfettim ve ürünlerimden listelemeye başladım. Günlük bütçelerle Etsy'de veya google adverds de ürünleri öne çıkarmak için bütçe ayırmak mantıklı mı, gerçekten satış artırmaya faydası oluyor mu? yoksa harcadığınız yanınıza mı kalıyor?
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Merhaba,
aramalarda ürünlerimi göremiyorum. neden acaba? Tecrübeli arkadaşlar cevap verirse çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Merhaba,
dükkan adımı arama yapıyorum, aramalarda gözükmüyor. ? dükkanım bile gözükmüyorsa nasıl satış yapacağım anlamadım. Etsy'yi bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi?
0 Likes
Reply
Loading...

Herkese merhabalar, etsy shop umuzdaki ürün sayısı sipariş almada önemli midir?
Mesela benim mağaza mda şuan 14 ürün yüklü. Reklamda verdim.istatistiklerden ancak siteye girenleri vesaire görüyorum
Ama henüz orders görmedim ((
Baska ne yapabilirdim?
Şimdiden teşekkürler
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

merhaba,
Benim henüz dukkanim yok ama açmak istiyorum.
Paypal in Türkiye den çekilmesi üzerine çok tereddüt ettim. Sizce başlamalı mıyım bu işe? Görüş ve önerileriniz benim için çok önemli.
Şimdiden teşekkürler 😃
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

https://i.etsystatic.com/18491239/r/il/86f82c/1707965423/il_570xN.1707965423_rva0.jpg Henüz yeniyim hiç satış yapamadım ne yapmalıyım
0 Likes
Reply
Loading...

Merhaba bende yeni bir mağaza açtım acaba mağzama bakıp bana nerede yanlış yaptığımı söyleyebilir isiniz ve nasıl takipçi kazanabilirim şimdiden teşekkür ederim. 

1 Like
Reply
Loading...

Merhabalar bende yaniyim umarım bu forumları faydasını görürüm sayfama bakıp doğru ve yanlışlarımı söylerseniz çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ederim.

https://www.etsy.com/shop/Elvinbags

1 Like
Reply
Loading...
WeirdShirts
Inspiration Seeker

https://youtu.be/30TSEDHdhlM

Bu kanaldaki videoları izleyebilirsiniz. Tavsiye ederim. 

0 Likes
Reply
Loading...
ManddsShop
Inspiration Seeker

Merhabalar, ben de 1 aydır burada bir şeyleri anlamaya çalışıyordum

Sanırım bir sorun yaşıyorum dükkanım aramalarda çıkmıyor, aynı şekilde ürünler de aktif olduğu halde aramalarda çıkmıyor. Nasıl düzeltebilirim fikri olan var mı?

Teşekkürler.

0 Likes
Reply
Loading...
BagCe
Post Crafter

merhaba bende etsy de yeniyim ve arama kısmına dükkan adını yazdığımda dahi dükkanım çıkmıyor. Bu konuda bilgi sahibi olan var mı?

0 Likes
Reply
Loading...
BagCe
Post Crafter

Merhaba 

Etsy e yeni giris yaptim ve henuz hicbir satisim olmadi. Dukkan adimi direk yazip arattigimda bile. Bu sayfa bulunamadi uyarisi aliyorum. Bu konuda yardimci olabilir misiniz

0 Likes
Reply
Loading...

Merhaba, destek ekibine mesaj atıp bu problemi mutlaka bildirin, sistemsel problem oluyor bu şekilde 

0 Likes
kayazshop
Inspiration Seeker

Merhabalar Etsy ben de yeniyim ve satış yapmak için fikirlerinizi bekliyorum.Dükkanım ve ürünlerim aramalarda çıkmıyor nasıl bir yol izlemeliyim.

Sayfama gözatarsanız da çok memnun olurum.

https://www.etsy.com/shop/KaYazShop?ref=simple-shop-header-name&listing_id=1082021806

0 Likes
Reply
Loading...
Reply
You must log in to join this conversation.
Remember that posts are subject to Etsy's Community Policy.