Former_Member
Not applicable

satış teknikleri üzerine bilgi paylaşımı

Merhaba arkadaşlar, 1 yılı aşkın süre önce satışa başladım ama ilk aylarda beklediğim başarı çizgisini yakalayamayınca hevesim kaçtı, uzun süredir de boşlamıştım.şimdi yeniden dükkanımı aktifleştirmek istiyorum. buradaki yardım konularını okuyup anlayacak kadar yeterli ingilizcem yok:( tesadüfen bu formu buldum, çok da sevindim.
dükkanımı daha çok kişiye ulaştırmanın, daha çok takipçi kazanmanın ve satışları artırmanın farklı ve etkin yolları var mı? Örneğin hemen hemen benimle aynı zamanlarda üye olup satışa başlamış bir arkadaş gördüm.. 30 ürünle başlamıştı,şuan 40 çeşit ürünü var ama takipçisi ve satışı binleri geçmiş durumda şuan. Türkiye'den bu arkadaş da...müthiş başarı.
Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim, hepbirlikte yorumlar, birbiimize yardımcı olur, hepimiz kazanırız.
Herkese bol kazanç diliyorum, iyi çalışmalar
Translate to English There was a problem fetching the translation.
2 Likes
58 Replies
lotusscarf
Inspiration Seeker

Re: satış teknikleri üzerine bilgi paylaşımı

bende aynı sorunu yaşıyorum."Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim, hepbirlikte yorumlar, birbiimize yardımcı olur, hepimiz kazanırız." fikrine kesinlikle katılıyorum fakat team çok aktif değil.
bazen belki ürünlerim iyi değil veya fotolar güzel değil diye düşünüyorum.
işin sırrını çözen varsa ve yazarsa iyi olur.
iyi çalışmalar.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Merhaba, bir arkadaşımdan belli bir ücret karşılığı aranan ürünler listesinde ilk sayfalarda görünme hakkı kazanılıyormuş, yapan var mı, ücret aralığı nedir, etsy'de hangi bölümde bununla ilgili bilgi bulabiliriz?? Bol satışlar
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Nilüfer hanım, umarım arkadaşlar daha aktif paylaşımlarda bulunmaya başlarlar.. Elbirliği edersek herkese faydası olacaktır.
0 Likes
Reply
Loading...
lotusscarf
Inspiration Seeker

"belirli bir ücret karşılığı" bildiğim kadarıyla ürünleri sürekli renew yaparak oluyor.ürünü açınca üst tarafta edit - renew .......vs var.renew dediğinde ürün yenilenmiş oluyor.0.20 kesiyor.sürekli yapmak gerekiyormuş günden güne tabiki.
birde reklam bütçesi ayırma olayı var onu tam bilmiyorum.
umarım daha aktif bir team olur.
iyi çalışmalar.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

bilgi için teşekkürler..umarım aktifleşir..
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Hepinize iyi günler.Satış grafiğini olumlu yönde etkileyecek bir kaç püf noktasını paylaşmak isterim.Öncelikle ürünün görselliği ön plandadır bunun için satacak olduğunuz ürünün foto çekimi çok kaliteli olmalı detayları müşteriye aksettirmelisiniz iyi bir ışıklandırma ve dekor ile birazda deneme yanılma methodu ile bu işi çözeceğinize inanıyorum.Diğer konu satmış olduğunuz ürünlerinü destekleyen yan öğelerin satıldığı dükkanları takip edip her dükkandan en az 4 ürünü beğeninize alın bu sizin dükkanınızın karşı taraftaki ziyaretçilerede açılacağı anlamına gelir.Renew yapmak için tıklama başına 50 kuruşluk bir kesinti uygulanıyor.Bunun için aylık bir bütçeyi kendinize ayırmalısınız bunuda dükkanınızın gideri olarak düşünün fawori olan ürününüzü gün 5 ten fazla renew yapmayın.Son olarak işin en can alıcı kısmıda bol sabır gerektiriyor olması sürekli Trend dükkanları beğeni ve takip altına almalısınız günde 3 yada 4 saatinizi buna ayırmanız gerekir.Samış olduğunuz ürünlerin kusursuz olması dükkanınızın 5 yıldız almasına neden olur buda satış grafiğinizi iyi nokalara getirir.Burda satışın sayısına göre değil hizmetin kalitesine ve güvenirliliğe göre alım yapılır.Şimdiden kolay gelsin
4 Likes
Reply
Loading...
byGuls
Registered Buyer

merhabalar,
dükkanımı açalı henüz 1 ay oldu ve sadece 3 ürün satabildim.
sürekli ürün girmeye çalışıyorum.
benim öğrenmek istediğim hangi saatlerde ürün girmek ve renew yapmanın bana daha çok faydası olur?bu konuda tecrubeli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
1 Like
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Mehraba,

Benim Fransizim ama Izmir'de yasiyorum.
Yeni online alisveris açildim.
Benim dükkanı geliştirmek için bilgi arıyorum.
Sizinle bilgi paylaşmak istiyorum.
Görüşürüz
0 Likes
Reply
Loading...
HandmadebyDerya
Inspiration Seeker

Merhabalar..Ben de forumu yeni keşfettim.4 aydır dükkanım var.Ben de işlerin biraz yavaş ilerlemesinden dolayı sıkıntılıyım.Umarım burada tecrübeli olanlardan bilgi alabiliriz.
1 Like
Reply
Loading...

Herkeze merhaba,
Bende cok yeniyim.
ingilizcem de yetersiz oldugundan, geliştirme konusunda sıkıntı yaşıyorum.
Sanırım buradan yada bunun gibi forum sitelerinden deneyimlerimizi paylaşmak cok faydalı olacaktır.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

merhaba
0 Likes
Reply
Loading...

arkadaşlar benim 5 ayım doldu,ancak 3 ürün satabildim, ,treasure yapacağım ,sizce etkili olur mu*?Renew de yapıyorum ama hiç faydası olmadı.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Merhabalar,

Bende yeni sayilirim etsy de ama tabiki azda olsa zaman alacagini tahmin etmistim bu isin. biz anne kiz 2 kisilik bi takimiz. annemin ingilizcesi olmadigi icin onun hesabini singapurdan ben yonetiyorum. Adim Oznur. bir onceki sayfada renew ile ilgili yorumlarinizi gordum. ben onunla zaman harcamaktanda direk gunluk 1 dolarlik bir butce ayarlayip urunlerimi promotion a verdim. faydasinida gordugumu dusunuyorum cunku 1 ay icerisinde ilk satisimi yaptim. insallah devamida gelir. yarin etsy nin burda Singapurdaki toplantisina katilacagim ve ordaki izlenimlerimi sizlerde paylasmayi dusunuyorum. Turkiyede etsy olayinin yayilmasi icin birbirimizi sosyal aglardanda ekler ve insanlarin gozunun etsy e ne kadar asina olmasini saglarsak o kadar faydali olacagini dusunuyorum. Herkese bol satislar dilerim. saglicakla kalin
3 Likes
Reply
Loading...

Ben de Etsy' de çok yeniyim.Bilgi paylaşımının hepimiz için çok faydalı olacağını düşünüyorum. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Merhaba
Bende neredeyse 1 yıl olacak etsy deyim.fakat satış yapamıyorum.suana kadar 2 satış yapabildik.renew ve promotion için bütçe ayırdım fakat yinele satışım artmadı.suan teamlerde reklam yapmaya çalışıyorum bu da olmazsa nasıl bir yol izleyeceğim açıkçası bilmiyorum.ürünlerime gözatarsanız sevinirim.daha aktif bir team olursak işimizin daha kolay olacağını düşünüyorum.

Ilginiz için şimdiden teşekkürler.

https://www.etsy.com/listing/214115327/cupcake-chalkboard-wall-hanging?ref=shop_home_active_1

https://www.etsy.com/listing/211810016/star-wars-hate-darth-vader-wall-hanging?ref=shop_home_feat_2

https://www.etsy.com/listing/213685040/colourful-cat-table-top?ref=shop_home_feat_3

https://www.etsy.com/listing/212545135/im-so-retro-wall-hanging-board?ref=shop_home_active_7

https://www.etsy.com/listing/212571313/sale-black-sheep-home-decor-chalkboard?ref=shop_home_active_1...

1 Like
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Merhaba arkadaşlar,

Etsy Türkiye olarak organize olup, deneyimlerimizi, görüşlerimizi paylaşabileceğimiz bir platform oluşturabiliriz. Sayfalarımızı inceleyip, alıcı gözüyle birbirimizi eleştirebiliriz. Öznur Hanım'ın Singapur'da katıldığı gibi toplantılar düzenleyebilir, tecrübeli arkadaşlarımızın birikimlerini paylaşmalarını isteyebiliriz.

Bence çok iyi olur. Herkese bol kazanç diliyorum Selamlar
1 Like
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Bu arada bu postalara ürünlerinizi nasıl ekliyorsunuz ??? :)
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Merhaba,
Ben memnuniyetle böyle bir oluşuma hazırım Ayşegül hanım.
Ürünlerin linkleri kopyala yapıştır yaparak postalarınıza ekleyebilirsiniz
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Ayşegül Hanım'a Katılıyorum birde treasury için gün belirleyip bizde paylaşımlarımızı arttıra biliriz.Bu şekilde biraz daha aktif bir team olabiliriz.

0 Likes
Reply
Loading...

merhabalar bana yardım edermısınız vergı varmıdır ben 20 tane satiş yaptım
korkyorum vergı olayını bılen var mı
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

merhabalar,bende etsy''de yeniyim.bayağı sabır gerektiren bir iş.allah herkese kolaylık,bol kazanç versin. çok çarpıcı fotoğraflar ve değişik ürünler koymak gerekiyor.dikkat çekmeli. ama herkesin sanırım yapabildiği hep sınırlı:(
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Vergi konusu için vergiden muaf esnaflık diye araştırın internette. Vergi ödememize gerek yok fakat bir belge almak gerekiyor
0 Likes
Reply
Loading...

Merhaba Türkiye'den bir grup olmasına çok sevindim. https://www.etsy.com/shop/HeartBeadHeartBead?ref=hdr_shop_menu
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

merhaba
https://www.etsy.com/shop/Asyajewellery?ref=hdr_shop_menu
arkadaslar etsy de yeniyim magazama bi göz atıp genel fikirlerinizi alabilirmiyim eksik gedik varmıdır teşekkur ederim
0 Likes
Reply
Loading...
Reply
You must log in to join this conversation.
Remember that posts are subject to Etsy's Community Policy.