Tole temo sem odprla zato, da si lahko izmenjamo različne nasvete, trike, objavimo linke do raznih strani, ki bi nam bili v pomoč pri prodaji. Na splošno, da si pomagamo.
Prvi nasvet, ki ga lahko dam po dveh mesecih je: pazi, da te nakupovanje ne zasvoji!! Ko imaš enkrat paypal račun, je precej enostavno klikniti na košarico in nato preleteti isto trgovino, da najdeš še par stvari (ki jih sicer ne potrebuješ ampak jih vseeno kupiš, ker se ti zdi škoda, da ne bi izkoristil drage poštnine). Druga zasvojenost, ki jo "pokasiraš" tule kot prodajalec, je "patološko" opazovanje ogledov in srčkov svojih izdelkov, čakanje da boš končno nekaj prodal...aaaaaah prekletstvo!! Ampak vseeno ne tako hudo, kot da si prazniš račun z relistanjem in nakupovanjem. Za tiste, ki še ne poznate, je tu Google Anayitics: http://www.google.com/analytics/ kjer lahko sledite, koliko ogledov imate dnevno, od kod prihajajo, kako vas najdejo. Potrebno je imeti odprt google račun in vnesti kodo svoje trgovine v analytics (podrobno: http://help.etsy.com/app/answers/detail/a_id/230/kw/web%20analytics/r_id/100023)
Meni pa je ljubša tale stran: http://craftcult.com/heartomatic.php?userid=
Vtipkajte username oziroma ime svoje trgovine in spremljajte oglede, srečke in statistiko.
Tretje "prekletstvo", kakor ga sama imenujem je marketing in odprti računi pri vseh možni social networkih, blog, twitter,dA, facebook...Ko je tvoja trgovina odprta, je ne bo obiskal nobeden oziroma le peščica, če je ne oglašuješ. Meni osebno to vzame največ časa, še posebej zato, ker za oglaševanje ne uporabljam nobene plačljive strani.
In še moja zadnja zasvojenost: ustvarjanje, objavljanje novih izdelkov (vsaj 5 na teden je moj cilj). Sama raje izdelam nekaj novega kot pa relistam staro.

In za konec še nekaj vprašanj za vas:
Kako vi oglašujete svoj etsy shop? Kaj vam najbolj pomaga (oziroma se vam zdi da je v pomoč) pri prodaji? Kako je z izdelki po naročilu zdaj, ko ni več opcije Alchemy - ali naročilo naredite, listate in upate, da ga bo tisti, ki je naročil resnično kupil? Jaz sem razmišljala objavit najprej izdelek po polovični ceni, ko ga tisti, ki je naročil kupi, pa ga naredim, listam še enkrat z sliko dejanskega naročila (spet polovična cena) in nato počakam, da ga kupi in s tem odplača še drugo polovico.

Upam, da se bo razvila kaka dobra debata in da bo razkrit kak super nasvet za vse!

Srečno
Maja
SkusekJewelry
Inspiration Seeker

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Pozdravljeni!
Imam problem z nakazilom od Etsy. 
Prodal sem izdelek in sedaj mi oni ne morejo nakazati denarja.
Kaj naredim? Do maja 2022 smo normalno poslovali od takrat naprej ne prejemam nakazila od ETSY. Poizkušal sem updatati bančni account pa ne uspem. Ima kdo izkušnjo ali znanje kako to urediti?

LP;M

Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Ali je kdo morda moral potrjevati bančni račun in izvrševati plačilo, ki naj ne bi bilo plačilo zato da se poveže banka z etsy ?

Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Ali ste morda tudi vi morali sporočiti stnje račun in imeti n bančni kartici najmanj 150 e da lahko poslujete preko etsy?

Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Reply
You must log in to join this conversation.
Remember that posts are subject to Etsy's Community Policy.