Tole temo sem odprla zato, da si lahko izmenjamo različne nasvete, trike, objavimo linke do raznih strani, ki bi nam bili v pomoč pri prodaji. Na splošno, da si pomagamo.
Prvi nasvet, ki ga lahko dam po dveh mesecih je: pazi, da te nakupovanje ne zasvoji!! Ko imaš enkrat paypal račun, je precej enostavno klikniti na košarico in nato preleteti isto trgovino, da najdeš še par stvari (ki jih sicer ne potrebuješ ampak jih vseeno kupiš, ker se ti zdi škoda, da ne bi izkoristil drage poštnine). Druga zasvojenost, ki jo "pokasiraš" tule kot prodajalec, je "patološko" opazovanje ogledov in srčkov svojih izdelkov, čakanje da boš končno nekaj prodal...aaaaaah prekletstvo!! Ampak vseeno ne tako hudo, kot da si prazniš račun z relistanjem in nakupovanjem. Za tiste, ki še ne poznate, je tu Google Anayitics: http://www.google.com/analytics/ kjer lahko sledite, koliko ogledov imate dnevno, od kod prihajajo, kako vas najdejo. Potrebno je imeti odprt google račun in vnesti kodo svoje trgovine v analytics (podrobno: http://help.etsy.com/app/answers/detail/a_id/230/kw/web%20analytics/r_id/100023)
Meni pa je ljubša tale stran: http://craftcult.com/heartomatic.php?userid=
Vtipkajte username oziroma ime svoje trgovine in spremljajte oglede, srečke in statistiko.
Tretje "prekletstvo", kakor ga sama imenujem je marketing in odprti računi pri vseh možni social networkih, blog, twitter,dA, facebook...Ko je tvoja trgovina odprta, je ne bo obiskal nobeden oziroma le peščica, če je ne oglašuješ. Meni osebno to vzame največ časa, še posebej zato, ker za oglaševanje ne uporabljam nobene plačljive strani.
In še moja zadnja zasvojenost: ustvarjanje, objavljanje novih izdelkov (vsaj 5 na teden je moj cilj). Sama raje izdelam nekaj novega kot pa relistam staro.

In za konec še nekaj vprašanj za vas:
Kako vi oglašujete svoj etsy shop? Kaj vam najbolj pomaga (oziroma se vam zdi da je v pomoč) pri prodaji? Kako je z izdelki po naročilu zdaj, ko ni več opcije Alchemy - ali naročilo naredite, listate in upate, da ga bo tisti, ki je naročil resnično kupil? Jaz sem razmišljala objavit najprej izdelek po polovični ceni, ko ga tisti, ki je naročil kupi, pa ga naredim, listam še enkrat z sliko dejanskega naročila (spet polovična cena) in nato počakam, da ga kupi in s tem odplača še drugo polovico.

Upam, da se bo razvila kaka dobra debata in da bo razkrit kak super nasvet za vse!

Srečno
Maja
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

@MayaHandmade: ja, to sem kupila na Etsy-ju - za 7 USD... kot art painting mi pa vzame samo CLARITY I in CLARITY II :S Mogoče nisem kaj prav v tagih označila...
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

@Kosmobarbara: ne vem zakaj ti sicer ne sprejmejo...poskusi vsaj prve tri tage spremenit na iste kot imaš tisti dve sliki, ki so ti jih sprejeli...tako da je tvoj drugi tag PAINTING...in izkoristi vse prve tri tage, ki ti jih ponujajo...če ti še vedno ne sprejmejo, najboljše da jih kontaktiraš in vprašaš...če ne dobiš odgovora, pa poskusi na kakem drugem forumu ali kontaktiraj nekoga, ki prodaja podobne reči (po možnosti tistega, ki ima svoj slike trenutno na prvi strani)
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Hvala Maya!! Bom poskusila tudi to.
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Sem ugotovila zdaj, kaj je bilo - nisem pri vseh slikah označila iste kategorije... zdaj sem popravila in bodo vse slikice v izložbi. Hvala še enkrat za pomoč! <3
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

...in sporoči, če je bilo kaj uspeha pri prodaji :)
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Eno vprašanje. Sem sicer rekla, da bom naredila en promocijski tutorial, ki bi ga dala vsaki moji stranki kot nek bonus v zahvalo za kupljeni pdf. tutorial...potem pa sem ravno reciklirala ene stare hlače in naredila zraven še fotkice kako iz njih narest torbo in no, danes sem prišla na idejo, da kaj če bi dala tole kar na moj baner. Mogoče je zaradi precej teksta v njem že vse mal preveč polno, in mi ni še čisto všeč. Ampak se mi zdi, da teksa itak nihče ne bere, če ravno ne skače v oči. No, pa s temle mogoče pridobim vsaj zaupanje potencialnih strank, al pa no mogoče se bo našel sem in tja kdo, ki bi si potem lahko zapomnil da je nekoč nekaj brskal v moji štacuni...ma ne vem. Tale mesec imam totalno zatišje, in mi že malo neumnosti hodijo po glavi. Sicer pa prvotna ideja ni zapuščena, tole je samo zdele začasno. Če deluje, niti če je zanimivo pa ne vem.
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Živjo Tutorial Girl!

Mi je všeč tvoj baner! Gotovo boš s tem samo pridobila. Še moj nasvet:
Opazila sem, da si v malo krogih (circles). Daj delaj na tem, da boš vključila več ljudi v svoj krog, ker bodo potem tudi oni tebe. Glede na to, da vsak ne zna šivati, imaš svoj krog potencialnih kupcev omejen, zato delaj na tem, da jih bo čim več zvedelo zate.

Lep pozdrav, Tika
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Hvala, si moram res zgleda vzet čas za tole. Samo sploh ne kapiram v čem je fora. Saj tiste ki so ti všeč in jih itak spremljaš, al z njimi čvekaš kje, al pa jih že tako in tako imaš odkljukane kot najljubše, al pa vsaj bereš njihove poste.
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

V activity -ju vidiš, kaj je všeč vsem tistim, ki so v tvojem krogu. Tako naletiš na zanimive trgovine ... in one nate.
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Evo spet jaz, ker mi je po tolkih mescih prekipelo na pošti! Kaj imam samo jaz probleme s pošiljanjem paketkov ali še kdo tukaj?? Problem je, da vsakič ko oddam na pošti drugi ženski, je nekaj narobe. Pošiljam prednostno v tujino in problem nastopi, da enkrat moram izpolnit carinsko deklaracijo, drugič ne, tretjič mi težijo zaradi zneska ali valute, ki jo napišem, četrtič mi rečejo da moram označit kot darilo...in nazadnje (po novem) mi ni treba izpolnjevat deklaracije, ker gre za prednosto v tujino. Zdaj sprašujem vas, preden začnem študirat zakone: kako naj pošiljam, da bo prav?? Aja, da ne bo nejasnosti, pošiljam prek PS. Hvala
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Jaz nimam problemov, čeprav pošiljam kar velike in težke pakete. S carino so težili, dokler sem pošiljala kot paket (z listkom za paketno pošiljanje) potem mi je pa prijateljica, ki dela na pošti rekla, da paket lahko pošljem tudi pisemsko, če ni prevelik. Od takrat vzamem navaden bel listek za priporočeno pošiljko (takšen, ki ga uporabjamo za priporočeno pošiljanje po Sloveniji), ga izpolnim in obkrožim prednostno.

Drugič reči na pošti, da boš paket poslala pisemsko (baje ta pošta potuje ločeno od paketne pošte in zajema pisma in manjše pakete).

Če mi prijateljica nebi povedala, tudi jaz nebi vedela, ker na pošti jih ne briga preveč, koliko plačaš (mimogrede, tudi cenejša poštnina je)
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Ja, saj jaz tako od nekdaj pošiljam prednostno kot si rekla. Problem je nastopil pred mesecem, ko je baje PS dobila naročilo od carinske, da je potrebno tudi za t.i. "pisemske paketke" popisat carinsko deklaracijo...včeraj sem bila spet tam in mi je rekla, da je najboljše, da izpolnem brez cene in pošljem kot darilo...če napišem pa ceno in pošljem kot blagovni vzorec, jim ni ok, ker je to za njih potem vrednostno...in vrednostno v ZDA in več drugih držav ne obstaja in ga ne morejo tako poslat....lahko se kr pripraviš na probleme, ker jih mam jaz zadnje dva tedna konstantno :( Bom pa vrjetno kr klicala na carinsko v Lj in vprašala..al pa tudi ne..hmm
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Pozdrav vsem!

Rabim nasvet. :)

Verjetno ste opazili, da je Etsy pred kratkim uvedel novo funkcijo, možnost nastavitve regionalnega filtra (settings>preferences>region filter).

Ker mi je takrat večkrat ponujal možnost (tudi po tem, ko sem že nastavila za "everywhere"), če želim svojega nastaviti na Sierra Leone, sem malo pobrskala po forumih in na evropskem (EST) zasledila "burno" razpravo o tem:
http://www.etsy.com/teams/7718/site-help/discuss/8587372

Seveda je bilo preveč, da bi vse brala, kolikor pa sem preletela, je bilo dosti zmedenosti okoli te novosti in tudi nasplošno negodovanja glede tega, češ da Etsy dela v škodo evropskim ustvarjalcem (in drugim izven ZDA), saj marsikateri ugotavlja, da "je izpuščen iz zadetkov".

Veliko besed je bilo ob tem tudi o že obstoječih iskalnikih (ne tisti na vrhu strani, ampak ob strani). Do sedaj tega nisem preverjala, zdaj pa sem hotela preveriti tudi sama.

Pod prvo, mi v osnovi spet ponuja možnost nastavitve, da iščem izdelke samo iz svoje države, torej Sierra Leone. Zraven je "change", zato spremenim v "slovenia" in dam iskati kar nekaj stvari, za katere vem, da obstajajo (v moji trgovinici in tudi v nekaterih drugih slovenskih). Zadetkov je bilo ZELO malo, ali pa celo nič.

S tem, da sem vnašala le glavne kategorije, kot je npr. ART ali ORIGINAL PAINTING ali POTTERY. Če klikneš nazaj na "everywhere", se spet pokaže možnost, da spremeniš na svoje, torej "Sierra Leone" :), če poskušaš večkrat, pa celo še kakšni drugi kraji (mesta), ki vsebujejo črki S in L (mislim, da to ni naključje).

Vem, da je tale opis prava zmešnjava, ki se jo težko razume (saj še jaz komaj), ampak taka je tudi izkušnja, vsakič pokaže nekaj drugega in ne veš več, kaj si in kje si, predvsem pa so zadetki tako skromni ali celo "0". In to ob vseh mnogih naših izdelkih, saj nas je koneckoncev kar lepo število iz SLO.

Ker mislim, da imam že od začetka vse nastavitve pravilne (tudi vmes večkrat preverjene) in ker mislim, da svoje izdelke tudi označujem pravilno, me res zanima, v čem je problem.

Dopuščam možnost, oz. upam, da sem kakšno fintico spregledala, če pa ne, potem mi niti malo ni všeč, da v bistvu ves ta čas (in ŠE VEDNO) nisem/nismo v iskalnikih.

---

Pri Etsy-ju sicer vztrajno ponavljajo, da ne gre mešati te novosti (regionalni filter, ki sem ga omenila na začetku in ki si ga lahko poljubno nastavite sami) z že obstoječim iskalnikom. Tega se zavedam in očitno nam, iz Evrope "novi" ne prinaša nič dobrega, kot slišim. Nam, iz SLO, pa ne služi niti ta, že obstoječi, osnovni.

p.s.: novega "regionalnega filtra" še nisem preverila, kako deluje, če nastaviš SLO. Koneckoncev mi nič ne pomaga, ker večina ljudi verjetno išče v osnovnem, saj nastavitev ne menjaš ravno pogosto.

Ali ima kdo podobne izkušnje oz. ali kdo pozna rešitev, ki je meni skrita. :)

LP
Maja
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

MayaHandmade:
Sam sem imel podobne probleme, vsaj dokler sem oddajal pakete na dveh-treh poštah...Jaoo, vsaka poštarca je imela svoja pravila tako da sem imel že poln k.... vsega. Zdaj pošiljam vedno na najbližji pošti in nimam več težav. Se je pa menda nekaj mesecev nazaj nekaj spremenilo, tako da od takrat na vsako kuverto-oziroma škatlo (če seveda ni EU) spredaj klasična deklaracija-nalepka CN21, zadaj pa še vrečka z deklaracijo CN23. To naj bi moral narediti če je v kuverti predmet, pa ni važno kolikšna je vrednost. CN 23 je seveda povsem nepotreben, saj je ista zadeva kot CN21, razen da ima še naslov prejemnika, ampak ajt, naredim tako samo da imam mir. Je malo zamudno, ampak važno da ne težijo. Pošiljam vedno kot darilo in seveda napišem tudi vrednost. Kolikor jaz vem, mora tudi darilo imeti vrednost, drugače bi lahko naročali recimo iz ZDA kar bi hoteli, pa nihče ne bi rabil plačati davkov..Ker ponavadi, vsaj po mojih izkušnjah, dobiš prejeto kot darilo s podano vrednostjo...kadar je bila vredost višja od 35-40 EUR, sem moral plačati še "čudovitih 20%" in 5 EUR za carinski postopek.

To so pač moje izkušnje.

Lep pozdrav
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

S pošto so vedno problemi. Sploh pošiljanje v Ameriko z navadnim pismom lahko traja tudi po mesec in pol. Velikokrat ga pa tudi kje "založijo".
Jaz pošiljam prednostno s storitvijo. Ni pa tudi to garant, da stvar v resnici pride do naslovnika, ker lahko "trakiraš"- spremljaš pošiljko le do meje. Potem pa ne več.... poštnina pa ni poceni...
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

tudi moje poštarice imajo vedno neka svoja pravila, enkrat moram obrazec izpolniti, drugič ne. sicer vedno označim kot darilo in pripišem vrednost (spet po nasvetu ene izmed poštaric :)

me pa zanima še ena stvar: kako je izdajanjem računov za odd tukaj, glede na to, da so cene v dolarjih.

in kako je kaj s stroški pri odd? vem, kaj piše v uradnih dokumentih, ampak na občini so mi rekli, da se lahko uveljavlja tudi neke dejanske stroške. seveda bi bilo najbolj pametno poklicati na davčno, ampak je toliko lažje vprašanje napisati kar na forum :)
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

odd: 10% je olajšave in 90% ti obdavčijo 25% (preveč), DDV-ja ni...dvomim da lahko daš kaj konkretnega v olajšavo kot je dejanski strošek materiala. Če hočeš karkoli izvedet od davčne, je najboljše da greš tja. Kakšen je pravilen postopek glede računov in vsega, če prodajaš ven iz Slo, ti bo znal povedat kvečjemu kak računovodja. Po pravilih moraš izdat račun in kopija ostane tebi (hraniš 10 let). Na davčno oddaš tisti obrazec enkrat na 3 mesce. To je vse kar hočejo in z ostalim si ne delaj skrbi. Račun izstavi v evrih :)
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

po skoraj mesecu mi je res uspelo poklicati na davčno, kjer so mi rekli, da se lahko kot stroški uveljavljajo le prevoz in prenočitve, tako kot piše v vseh dokumentih.

ah, bo treba malo preračunat vse skupaj, da bo kljub dohodnini, poštnini in stroškom materiala še kaj ostalo :)
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
NeonAngelDesign
Inspiration Seeker

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Živjo, mene pa zanima kako določite cene poštnin? Jaz sem se pozanimala na pošti za cene, ampak še vedno nism sigurna, da ne bom prišla s paketkom na pošto pa bom mogla še kaj doplačat.

LP
Anja
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Živjo Anja,

jaz si pomagam kar s tem cenikom:

http://www.posta.si/seznam-dokumentov/799/Informativni-ceniki
(Cenik poštnih storitev v mednarodnem prometu)
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

živjo!
za praznike si ne pozabite naredit kak darilni kupon ali dva (različne cene)...
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

ima kdo kake izkušnje s pošiljanjem prek Fed-EXa, UPS ipd.? Jaz vem le to, da je noro drago?

imam probleme s pošiljanjem stvari v Ameriko, ker traja celo večnost, da stvari pridejo do tja (pošiljam prednostno priporočeno letalsko) - pošta dospe včasih v 10-14dneh, včasih potrebujejo več kot mesec...

ali to velja le za US? https://www.fedex.com/fcl/ALL?enrollmentid=bh11921310
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Coprnije
Inspiration Seeker

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Pozdravljene!
Spet eno vprašanje z moje strani. S kolegico razmišljave o odprtju skupne trgovine na Etsyju (drugačna ciljna publika kot trenutna moja trgovina). Nekaj sem gledala po forumih, da je to možno vendar še vedno nisem prepričana če mi je čisto jasno. V bistvu bi morala ena od naju s svojim mejlom in uporabniškim imenom odpreti trgovino, potem pa dati uporabniško in geslo še drugi in bi lahko obe urejali, ni pa npr. možno da je nekdo (npr. jaz) lastnik trgovine, urejajo jo lahko pa tudi drugi, ki sodelujejo pri tej trgovini (nekako tako kot pri FB Page, kjer je lahko več administratorjev). A kdo kaj ve o tem? Hvala, hvala.
LP Katja

p.s. pa uspešen biznis v 2013 :)
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Coprnije
Inspiration Seeker

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

ups, še eno vprašanje (se opravičujem ker smetim).
Če hočem, da se v forumih pojavi moj vzdevek in ne polno ime, ali to pomeni da moram v nastavitvah spremeniti ime in priimek in dodati samo vzdevek?
hvala še enkrat.
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

@Little Amber - na žalost nimam izkušenj s FedEx ali UPS. Vse pošiljam s prednostno pošto. Večinoma vse prispe v roku 14 dni, le tu in tam se zgodi, da traja kakšen teden dlje.

@Katja - tukaj je malo več napisanega o tem:
http://www.etsy.com/teams/7718/site-help/discuss/10075643/
http://www.etsy.com/teams/7718/site-help/discuss/11380268/
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Reply
You must log in to join this conversation.
Remember that posts are subject to Etsy's Community Policy.