CanArtDrawings
Inspiration Seeker

PTT kargo etsy üzerinde takip edilemiyor

Jump to solution

PTT kayıtlı küçük paket yolladım, takip numarasını etsy üzerine işledim. Kargo şahsa vardı ama etsy hala ilk adımda gösteriyor "pre transit" yazıyor. Böyle bir sorun yaşayan var mı? Sebebi nedir? 

Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
1 Solution

Accepted Solutions
BeHaShop
Inspiration Seeker

Re: PTT kargo etsy üzerinde takip edilemiyor

Jump to solution
Spoiler

Merhabalar. PttKargo yerine Turpex deneyin. Fakat ben dhlecommerce fedex ve ups kullaniyorum yine de bu sorun var. Bence dertlenecek bir durum degil. Musteri direkt olarak firma internet sitesinden bakar. Sizde bu sekilde bakip musteriye urun ulastiktan sonra olumlu feedback isteyebilirsiniz. Boylece hem o takip etmese de siz takip edip durum degerlendirebilir hemde feedback alma oraninizi yukseltirsiniz. İyi satislar. 

View solution in original post

0 Likes
Reply
Loading...
16 Replies
AykDesignGroup
Inspiration Seeker

Jump to solution

Merhabalar, benzer bir sorunu ben de yaşıyorum çözebilidiniz mi konuyu? teşekkürler 

0 Likes
Reply
Loading...
BeHaShop
Inspiration Seeker

Jump to solution
Spoiler

Merhabalar. PttKargo yerine Turpex deneyin. Fakat ben dhlecommerce fedex ve ups kullaniyorum yine de bu sorun var. Bence dertlenecek bir durum degil. Musteri direkt olarak firma internet sitesinden bakar. Sizde bu sekilde bakip musteriye urun ulastiktan sonra olumlu feedback isteyebilirsiniz. Boylece hem o takip etmese de siz takip edip durum degerlendirebilir hemde feedback alma oraninizi yukseltirsiniz. İyi satislar. 

0 Likes
Reply
Loading...
AykDesignGroup
Inspiration Seeker

Jump to solution

merhabalar çok teşekkürler yanıtınız için. peki etsy içerisindeki status eğer pre-transit olarak kalırsa etsy algoritması bunu tamamlanmış kabul eder mi? ve müşteri kendi sayfasında prestatus görse de gene de yorum yapabiliyor olarak anlıyorum doğru mu? tekrar teşekkürler yanıtınız için. sevgiler

0 Likes
ColoursOfMuju
Inspiration Seeker

Jump to solution

merhaba turpex ile göndermek istiyorum fakat etsy kargoladığımı nereden bilecek? kargodan sonra etsy üzerinde nasıl bir işlem yapacağım? etsy gönderdiğimi bilmez ise paramı nasıl alacağım? mark as complete i mi işaretlemem gerekir? ondan sonra bana turpex gönderi kodu soracak mı etsy?

0 Likes

Jump to solution

Merhaba, ben ptt dısında fiyat aldgım firmalardan ürünlerimi yollayamıyorum. Kücük paket seklınde 300-400 tl seklınde fiyat alıyorum. Ama dhl fedex gibi firmalar bunun 2 katı, e zaten sattgım urunn fiyatı o oluyor. Kargo ucreti urun kadar olunca onlarla çalışamıyorum. Ama ürünlerim de boyle cok gec gıdıyor. Bana ne yapmamı onerrsınız? Sizin ürün bazında amerika gonderm ucretınıznedir, gramajınız nedir? Benimkisi 300 -400 gr arası. Bana lütfen yardımcıolun:(

0 Likes
BeHaShop
Inspiration Seeker

Jump to solution

Etsy icin önemli olan zamanında kargolamanız. Sonrası sizin tasarrufunuzda değil zaten. Siz “Mark as Shipped” ‘e tıklar tıklamaz geri bildirime açmış oluyorsunuz. O andan itibaren müşteriniz geri bildirim yapabiliyor. Benim siparişlerimin nerdeyse hepsi pretransit ama geri bildirim aldım. Ayrıca bu pretransit meselesi ptt özelinde değil. Hiç bir gönderim ptt yada turpex olmamasına rağmen ayni durumu yaşıyorum. Bence dert etmenize değmez. İyi satışlar dilerim

0 Likes
Reply
Loading...
AykDesignGroup
Inspiration Seeker

Jump to solution

This is a good avdise. thank u so much. wish u a great sale. 

0 Likes
NomadsWear
Inspiration Seeker

Jump to solution

Benim müşterim bu durum sebebiyle sistem üzerinde benim dükkanım için iyi bir şeyler yazamıyor

0 Likes

Jump to solution

Pre transit yazdiginda urun müşterinin eline ulassa bile su gune kadar review yazamazsınız diyor. Benim bütün urunlerim pre transit kalıyor kendim ptt üzerinden takip ediyorum ulastigi zaman müşteriye mesaj atıyorum. Sistemde hala pre transit gözüktüğünü review bu yuzden bırakamayacağını birkac gun beklerse yapabileceğini söylüyorum. Hatta şöyle söyleyeyim gecen hafta urunu eline ulaşan müşterim review yazmak istediğinde 17 eylüle kadar bekleyin yaziyormus. O tarihi musteri görüyor. Size beklemek kalıyor. Bu arada siz kargoyu elinizden tarihinde çıkarıyorsaniz bu tarz sorunlar sizi etkilemez. Ama sık sık kendiniz takip etmeniz gerekiyor.

2 Likes
Reply
Loading...
Finiata
Inspiration Seeker

Jump to solution

Merhaba bu konuyla ilgili ben de sorun yaşıyorum , turpex ile gönderim yaptım ptt seçili ve pre-transit gözüküyor. Fakat ürün şuan aslında Almanya'da ve teslim olacak. Herşeyi geçtim sorun şu ki reserve sistemine girdim sipariş geciktirdiğim için. Etsy de ürünün yolda olduğunu gittiğini görmeden paramı vermiyor. Desteğe yazdım ama eğer bir çözüm bulduysanız bana da söyleyebilir misiniz? teşekkür ederim.

0 Likes
Reply
Loading...
Finiata
Inspiration Seeker

Jump to solution

arkadaşlar yardıma ihtiyacı olan varsa çözdüm söyleyeyim size de, ptt turpex gönderisi yaptığınız zama DHL ile gidiyor. Size PTT den bir iki kağıt veriliyor onlardan birisi konsimento ve uzerinde dhl barkodu var , altında WAYBILL yazıyor oradaki rakamlar asıl takip numarası. Mark as shipped yapıp dhl seçip o numarayı girerseniz sorunsuz halledebilirsiniz. kişiye de bu sekile bildirebilirsiniz. Bol kazançlar!

1 Like
Reply
Loading...
ink222ink
Inspiration Seeker

Jump to solution

Merhaba aynı sorunu bende yasiyorum fakat ben ptt kayıtlı kucuk paket olarak gönderi yapıyorum turpex ten gönderi yapmıyorum.Ptt nin sayfasından bakıyorum müsterilerler ürünleri teslim aldı fakat etsyde gönderiler surekli pre transit gözüküyor.Reseve sistemine girdim intransit gözukmesi gerekiyormus gönderilerin yoksa 45 gun beklemek gerekiyormus boyle bir mail geldi. Bu konuyu halledebilen varmı arkadaşlar.

0 Likes
Finiata
Inspiration Seeker

Jump to solution

Merhaba ink222ink , size ptt den verilen kağıtlar arasında barkodlu bir şey var mı?

0 Likes
Reply
Loading...
ink222ink
Inspiration Seeker

Jump to solution

merhaba evet var etsy de sisteme o takip numarasını yazıyorum.Siz turpex ile gönderiyorsunuz galiba turpex te iki farklı takip numarası oluyor birisi dhl birisi ptt posta dhl in takip numarasını etsy e girince sıkıntı olmuyor fakat ben turpex kullanmıyorum cok fark cıkıyor kayıtlı posta gonderisyle arasında urunlerim zaten pahalı urunler değil zannedersem bu pretransit problemini çözemeyeceğiz peki bu 45 gün bekleme problemini nasıl çözebilirim 45 gün ücret alamadan ürün göndermek neredeyse imkansız posta ucretleri çok arttı gecen amerikaya posta ucreti 170 tl odedim her gun bu şekilde 45 gün bu nasıl ödenir 

0 Likes
Finiata
Inspiration Seeker

Jump to solution

etsy help e yazın konuyla ilgili ama  45 günden kurtuluş yok, pre-transit probleminizi belgelerle iletin. Ürünün gittiğini görmeden etsy sizi reserve den çıakartmıyor maalesef. Gittiğine dair belgenizi https://help.etsy.com/hc/en-us/requests/new?segment=selling&fbclid=IwAR1NqzeoqZtRQbIK3qXO7m2dZ9gYkF_... Canlı yardımdan derdinizi anlatarak sağlayabilirsiniz, bir süre sonra bir yetkili size dönüyor mutlaka. teslim olduğunu anlatın belirtin. Umarım probleminiz çözülür.

0 Likes
Reply
Loading...
ink222ink
Inspiration Seeker

Jump to solution

tesekkurler

0 Likes
Reply
Loading...
Reply
You must log in to join this conversation.
Remember that posts are subject to Etsy's Community Policy.