Tole temo sem odprla zato, da si lahko izmenjamo različne nasvete, trike, objavimo linke do raznih strani, ki bi nam bili v pomoč pri prodaji. Na splošno, da si pomagamo.
Prvi nasvet, ki ga lahko dam po dveh mesecih je: pazi, da te nakupovanje ne zasvoji!! Ko imaš enkrat paypal račun, je precej enostavno klikniti na košarico in nato preleteti isto trgovino, da najdeš še par stvari (ki jih sicer ne potrebuješ ampak jih vseeno kupiš, ker se ti zdi škoda, da ne bi izkoristil drage poštnine). Druga zasvojenost, ki jo "pokasiraš" tule kot prodajalec, je "patološko" opazovanje ogledov in srčkov svojih izdelkov, čakanje da boš končno nekaj prodal...aaaaaah prekletstvo!! Ampak vseeno ne tako hudo, kot da si prazniš račun z relistanjem in nakupovanjem. Za tiste, ki še ne poznate, je tu Google Anayitics: http://www.google.com/analytics/ kjer lahko sledite, koliko ogledov imate dnevno, od kod prihajajo, kako vas najdejo. Potrebno je imeti odprt google račun in vnesti kodo svoje trgovine v analytics (podrobno: http://help.etsy.com/app/answers/detail/a_id/230/kw/web%20analytics/r_id/100023)
Meni pa je ljubša tale stran: http://craftcult.com/heartomatic.php?userid=
Vtipkajte username oziroma ime svoje trgovine in spremljajte oglede, srečke in statistiko.
Tretje "prekletstvo", kakor ga sama imenujem je marketing in odprti računi pri vseh možni social networkih, blog, twitter,dA, facebook...Ko je tvoja trgovina odprta, je ne bo obiskal nobeden oziroma le peščica, če je ne oglašuješ. Meni osebno to vzame največ časa, še posebej zato, ker za oglaševanje ne uporabljam nobene plačljive strani.
In še moja zadnja zasvojenost: ustvarjanje, objavljanje novih izdelkov (vsaj 5 na teden je moj cilj). Sama raje izdelam nekaj novega kot pa relistam staro.

In za konec še nekaj vprašanj za vas:
Kako vi oglašujete svoj etsy shop? Kaj vam najbolj pomaga (oziroma se vam zdi da je v pomoč) pri prodaji? Kako je z izdelki po naročilu zdaj, ko ni več opcije Alchemy - ali naročilo naredite, listate in upate, da ga bo tisti, ki je naročil resnično kupil? Jaz sem razmišljala objavit najprej izdelek po polovični ceni, ko ga tisti, ki je naročil kupi, pa ga naredim, listam še enkrat z sliko dejanskega naročila (spet polovična cena) in nato počakam, da ga kupi in s tem odplača še drugo polovico.

Upam, da se bo razvila kaka dobra debata in da bo razkrit kak super nasvet za vse!

Srečno
Maja
NeonAngelDesign
Inspiration Seeker

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Živjo, imam vprašanje, sicer je čist kontra...zanima me kako je s poštnino, če kupuješ preko etsy-ja? Pri vsakem predmetu, ki ga želiš kupiti, piše spodaj koliko pride shipping če si iz US pa koliko če si iz kje drugje. To vse razumem. Ne razumem kaj mislijo s tem "with another item". Če dam 2 predmeta istega prodajalca v košarico, se ena cena poštnine spremeni, ena pa ne. Po moji logiki, bi lahko bila ena poštnina za oba predmeta, saj je isti prodajalec in gre vse na en naslov. Stvari niso toliko drage, ampak ne želim dat še enkrat toliko za poštnino...
Vem, da imate veliko več izkušenj...hvala za razjasnitev :)
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Živjo Vanya.

Točno vem, kaj misliš.

Po večini imajo prodajalci dobro preračunano in za dodaten izdelek, ki ga pošljejo v istem paketu, zaračunajo občutno nižjo poštnino (ali pa je poštnina za dodaten izdelek kar brezplačna). Nekateri pa (kdo ve, zakaj) poštnine za več izdelkov sploh ne združijo in jo obračunajo kar za vsakega, kar lahko nanese na kar precejšen znesek.

Jaz bi na tvojem mestu kontaktirala prodajalca in vprašala, kako je s tem in če je kakšna možnost, da se poštnina združi. Ne vem sicer, za kakšen tip izdelkov gre (v primeru dodatnega para uhanov bi lahko bila poštnina zastonj, v primeru kakšne keramične skodelice pa verjamem, da poštnine ne morejo znižati).

Ponavadi prodajalci -če ne gre drugače- naknadno vrnejo preplačan znesek poštnine (a ne vsi in ne brez predhodnega dogovora).
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Coprnije
Inspiration Seeker

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

hvala za linke. Šele danes videla. Raziskujem :)
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Živjo,
Se opravičujem če je vprašanje že bilo postavljeno....odgovora ne najdem :(
Želela sem odpreti trgovinco...pa se ustavim pri bančnih zadevah...
Npr. Kje je locirana banka?!? Moja je v sloveniji/italiji pa žal te opcije sploh ni...
Skratka, mi lahko kdo pomaga? In sicer, potrebovala bi napotke za odprtje trgovine v Slo...

Hvala!
Lp, GreenBaloon
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Živjo!

Jaz sem sicer že objavljala stvari, a mi vseeno ena stvar ni povsem jasna; in sicer glede teh poštnin. Kako jih nastavljate vi, pogledate koliko dejansko pride poštnina v tuje države po ceniku Pošte Slovenije? Tudi kakšen podoben nasvet bo koristil.

Najlepša hvala!
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Lepo pozdravljeni!
Zanima me če vsi uporabljate PayPal za svojo etsy trgovinico? Je kateri izmed vas poskusil tudi s kakšnimi drugimi karticami, čeki, nakazili, itd...?
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Lep pozdrav, šele začenjam postavljati trgovinico na Etsyu in mi je bila vaša diskusija zelo zanimiva. Ali moram nujno odpreti na UE osebno dopolnilno delo,če želim prodajati na Etsyu? Hvala za info :-)
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Bom skušal odgovorit na zadnjih nekaj vprašanj...
Izdelujem deske težke cca 2,5 - 3,5 kg pri čemer pride poštnina v US cca 47 eur. Pošiljka nad 5kg stane 52 eur. Tako potem nastavim osnovno pošiljko na 47 eur in vsak dodatni izdelek 15 eur.
Imam tudi "others" ampak ničesar ne prodajaj dokler ne dobiš denarja.

Vesna, obrt je zate. Ne glej na to kot na zlo države, ampak bolj na otroka... sčasoma ti bo poslovni rezultat vzpodbuda.
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Živijo,
vidim, da je odprt "Etsy skupino" na FB, zato upam, da tole ne bo smatrano kot neprimerno ali nedovoljeno. Ampak ker je tisti račun namenjen vsem tako kupcem kot prodajalcem, hkrati pa dokaj neaktiven, upam da ne bo težav.

Odprla sem novo zaprto FB skupino namenjeno izključno slovenskim Etsy podjetnikom, kjer si lahko pomagamo z nasveti in izkušnjami pri vodenju, prodaji in marketingu naših spletnih trgovinic.

Prepričana sem, da smo skupaj lahko (še) bolj uspešni.

Lepo vabljeni, da se nam pridružite: https://www.facebook.com/groups/SlovenskiEtsyPodjetniki/

LP, Anita
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Pozdravljeni,
imam eno vprašanje. Ta teden sem dobila dve stranki, ki sta želele nekaj naročit, pa sta imele obe iste težave s plačilom preko PayPala. Obe sta povedale, da ne moreta plačati preko PayPal Balance (to kar imata na PayPal računu) in da jim PayPal nudi samo plačilo preko kartic.

PayPal imam nastavljen tako: Direct Checkout in potem Stand alone PayPal

A bi morala jaz to nastavitev spremenit v "PayPal integrated with Direct Checkout"?
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Zmaps
Post Crafter

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Pomoje imata stranki premalo $ na paypal accountu in ju potem avtomatsko veže na ba.kartico.

Tako je bilo pri meni, ko sem kupoval..
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Preverila sem PayPal in na Etsy ju, pa vsi pravijo tako, kot ti. Ampak sem pa pred kratkim dodala svojo banko na PayPal, ker prej to ni bilo mogoče za Slovenijo. Na Etsy ju so mi celo svetovali, naj ji vljudno dam PayPal link za pomoč. Po predračunu pa zgleda niso navajeni plačevat Američani?!
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Imam eno vprašanje glede DIRECT CHECKOUTA:
Ne vem če je bilo že o tem kaj napisanega.

Zanima me, ali to za nas v Sloveniji normalno deluje.
Vstaviš številko kartice itd.... in potem denar pride direktno na našo banko ali to ne gre tako? So visoke provizije?

Namreč sem zelo nezadovoljen s Paypalom, ker kar naprej nekaj blokira račun in preverja in zahteva podatke ki sem jih že velikokrat vnesel, in potem kar naenkrat spet čudežno deluje..... Pa še traja nekaj časa da prenesjo denar in zaračunajo Fee.

Mi lahko prosim pomagate glede tega?

Hvala, Robi

Lep dan vsem Slovencem
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Jaz sem dobila plačilo etsy-ja direktno na bančno kartico BP, za provizijo pa nisem niti čekirala a je bilo kaj odvzeto. Načeloma nisem pričakovala in nisem bila zato pozorna. Sej je nakazilo tako kot katerokoli drugo si mislim ...
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Sem se zdaj poglobila, za Slovenijo je provizije 4% + 0,30 EUR za Direct Checkout
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Žvijo,
ima kdo tukaj izkušnje s pošiljanjem v Avstralijo? Poslala sem pošiljko že pred dvema mesecema preko Pošte Slovenije, ko sledim pošiljko ni zabeleženega nobenega podatka o tem, da je pošiljka prispela v Avstralijo. Ali je možno sledenje preko avstr. pošte?
Hvala!
Katja
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

0 Likes
Reply
Loading...

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

hi,ravno se trudim odpreti trgovinico na esty pa imam eno vprašanje!
Ali mi zna kdo pojasniti kako nastavim da bi mi esty zaračunal poštnino od koder bo prišlo naročil?oz mi zna kdo povedati kako iz prakse to deluje? :)
in pa še eno vprašanje ali je potrebno izdati račun glede na to da ga dobi že od paypala?! sama namreč uporabljam še vezano knjigo računov in moram le te račune poročati sedaj pa mi ni čisto jasno?!ima katera poznan primer :)
hvala vam za pomoč!
lp,Bojana
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Živjo,

Ali je potrebno pri shipping costrs vnesti ceno za vsako državo posebaj ali obstaja kakšna bližnica ? in kje dobite cene ? je to potrebno kontakrrati recimo TNT ?
Hvala
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Ojla,
na Etsy sem čisto nova in rabim nekaj pomoči...
1. Rada bi odprla trgovinico (tako da je vse legalno po naših zakonih), vendar sem mladoletna... Moram dopolnilno dejavnost odpret preko staršev?
2. Kako je s pošiljanjem v tujino, predvsem izven EU? Brala sem poste zgoraj in je omenjenih veliko problemov od poštnin do carine...
3. Katere plačilne sisteme najbolj priporočate?
4. Katere od teh Etsy programov se splača uporabljat? V mislih imam te za plačilo pa komunikacijo pa to...

Hvala že v naprej!
Maša
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Pardon, ker smetim... Nekaj sem brala naprej, pa sem zasledila, da spletna prodaja ne šteje kot dopolnilna dejavnost... Kako imate vi oz. ali mi bodo znali razložiti na upravni enoti?
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Katjuss
Inspiration Seeker

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Živijo, Maša

1. Če si mladoletna, moraš verjetno dopolnilno dejavnost odpreti preko staršev, prav tako bodo šla plačila najbrž na njihov račun. Jaz sem imela Etsy trgovino najprej kot dopolnilno dejavnost (”ročna izdelava in prodaja izdelkov, ki niso namenjeni uživanju - ali nekaj takega po FURS-ovem registru) in ni bilo nobenih težav, razen tega, da mi niso priznali stroškov povezanih z dejavnostjo (niti poštnine). Po dveh mesecih sem odprla s.p. (primarno sicer registriran za drugo dejavnost), ampak imam kot dodatno dejavnost tudi spletno prodajo (to delam bolj za hobi).

2. Kar se tiče pošiljanja, nisem imela jaz do sedaj nobenih težav (največ prodam v ZDA), je pa res, da imam majhne izdelke, ki gredo v podloženo kuverto. Pošljem priporočeno in na poseben obrazec (nalepko dobiš na pošti) napišem za kak izdelek gre.

3. Mislim, da je Etsy Direct checkout najboljša opcija, ker kupcem ponuja različne načine plačila, ti pa dobiš 1x tedensko nakazilo na TTR. Nisem pa prepričana, če lahko gre to na osebni račun (jaz imam na poslovni). Prej sem imela PayPal in sem bila tudi zadovoljna, ampak mislim, da zdaj te možnosti ni več.

4. Posebnih Etsy programov ne uporabljam, mislim da je tisti njihov računovodski program itak usklajen samo z ameriško davčno zakonodajo. S kupci komuniciram preko Etsy converstion in seveda tudi sproti označim, kdaj je pošiljka odposlana ter vnesem tracking number, da jo lahko sledijo. To je pa tudi vse :-)

Želim ti uspešno prodajo in naj te ne prestraši, če na začetku izgleda malo komplicirano :-)
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Nasveti, pomoč, vprašanja

Andreja, najlepša hvala za odgovore! :)
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Reply
You must log in to join this conversation.
Remember that posts are subject to Etsy's Community Policy.