Pred dnevi smo po razgovorih z Etsy dosegli, da ima Slovenija tudi omogočen direct checkout.

Preverite v sporočilih...bi morali dobiti obvestilo.

LPB

Re: Direct checkout vklopljen!

Živjo Suzana. Jaz imam poslovni in osebni račun pri Abanki, tako da imam podatke samo za to banko. Glede stroška nakazila na poslovni račun pa javim čez cca 14 dni.
LP M
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Direct checkout vklopljen!

Hvala Mojca! Jaz sem tudi na Abanki, ko kaj zmemo se slišimo!
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Direct checkout vklopljen!

Na Abanki nakazila na osebni račun nič ne stanejo. Zdaj sem uredila direct checkout.
Me zanima še, kaj je boljše: 1.Payments integratet with direct checkout...ali 2.Standallone PayPal?
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Direct checkout vklopljen!

Če izbereš integrated bo vse šlo na TRR ne glede kako kupec plača. Če pa izbereš standalone Paypal, pa boš prejela nakupe plačane s paypalom na Paypal, ostale pa na TRR.
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Direct checkout vklopljen!

Hvala Mojca!:)
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Direct checkout vklopljen!

mene pasamo zanima koliko je ta zadeva varna glede nato da je treba vse podatke pustit računa?

LP
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Direct checkout vklopljen!

Nisem stokovnjak za to, ampak, če bi zaradi tega bil kakšen problem, bi se že zdavnaj razvedelo po Etsiju.
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Katjuss
Inspiration Seeker

Re: Direct checkout vklopljen!

Jaz bi pa rada preverila še nekaj - če sem prav razumela prejšnje debate, moraš imeti za plačila preko Direct checkouta davčno blagajno? Če uporabljaš pa samo PayPal pa tega ni treba? (Račune seveda tudi v tem primeru prijaviš FURS-u.)
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Direct checkout vklopljen!

Davčno blagajno se uporablja samo za denar na roke, na primer, če delaš na tržnici in tam prodaš izdelek. Če pa dobiš nakazilo na račun, potrem ni treba blagajne, napišeš račun...tako mi vsi govorijo. Lahko pa vse pišeš na davčno blagajno, ni pa še to potrebno.
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Direct checkout vklopljen!

Četudi gre za plačilo po povzetju z UPN nalogom, je tudi to gotovinsko plačilo. Ravno tako kreditne kartice... Tako da je pojem "gotovina" v naši ljubi Sloveniji zelo raztegljiv...

Pri Direct Checkout-u bi mogoče lahko upoštevali, da pride denar na naš poslovni TRR iz Etsy-a in da mogoče ni potrebno potrjevati računov... Samo dokler kdo ne bo imel inšpekcije in ne bo prišla kakšna druga razlaga, je najbolje davčno potrditi VSE izdane račune, saj spadajo pod DC tudi plačila s kreditnimi karticami.

Lahko si nabavite davčno blagajno ali pa v prehodnem obdobju izdajate račune preko knjige vezanih račnov in jih potem ročno potrjujete preko eDavkov.

Lp, M

Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Katjuss
Inspiration Seeker

Re: Direct checkout vklopljen!

Mojca,

Najlepša hvala za pojasnilo. Ni sicer logično, ampak sem se že navadila, da pri naši birokraciji marsikaj ni :-) Bom potem raje ostala kar pri PayPal-u, samo zaradi nekaj nakazil se mi ne splača investirati v davčno blagajno oz. ustrezen program.

Lp

Andreja
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Direct checkout vklopljen!

Ne, nič ni logično... žal.

Sumim, da snovalci takih "modrih" zakonov ne nakupujejo po spletu .. :)
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Direct checkout vklopljen!

Pri opciji direct checkout tudi ne moreš vedet ali je kupec plačal preko paypal-a ali s kreditno kartico ali pa kot gift card.

Danes sem prejela izpis abanke za poslovni račun in računajo za nakazilo direct checkout samo 0,11 €. Zame je to odlično saj mi je abanka zaračunavala za paypal nakazilo kar 2% od višine nakazila.
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Direct checkout vklopljen!

Dobra novica Mojca! Jaz sem za nakazilo na banko! Pa več kupujejo. če imajo več možnosti, kot samo PayPal.
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Former_Member
Not applicable

Re: Direct checkout vklopljen!

Pozdravljeni, imam eno vprašanje, če mi kdo od vas mogoče lahko pomaga.
Poslujem preko Banke Koper in danes se mi je zapletlo pri nakupu, saj stranka ni mogla plačati, dokler sem imel račun nastavljen na Direct Payments, ko pa sem spremenil nastavitev na Standalone Paypal, je stvar šla brez problema. Ste mogoče do zdaj že naleteli na kak tak problem? Je mogoče krivo to, da poslujem preko osebnega računa? Moram to povezavo z Etsyjem sporočiti banki? Ali navedem kak drug račun, recimo tisti, naveden na zadnji strani Vise Electron, ki je povezan tudi s PayPalom (to sem danes z začudenjem ugotovil, da se namreč moj osebni račun na Banki Koper in račun, naveden na Visi Electron ne ujemata)?
Prosim za kakršno koli informacijo na to temo.
Hvala in lep večer,
Žiga
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...

Re: Direct checkout vklopljen!

Tisti, ki imate vklopljen Direkt Checkout...
Ali vam deluje zadeva brezhibno?

Jaz sem imela vklopljenega dober teden.
Naročila, ki so ta čas prispela, so vsa bila v neki čakalni coni.
Da je bilo plačilo potrjeno sem čakala tudi do 3 dni.

Ker mi je bilo vse skupaj preveč problematično, sem izklopila Direkt Checkout in spet samo na Paypalu.

Pa me zanimajo vaše izkušnje.

Vidim, da je imel Žiga morda podobno izkušnjo.
Translate to English There was a problem fetching the translation.
0 Likes
Reply
Loading...
Reply
You must log in to join this conversation.
Remember that posts are subject to Etsy's Community Policy.